.

.

Подобри домови и градини 14 Потемни зелени среќни бамбус во живо растенија тенџере

Подобри домови и градини 14 Потемни зелени среќни бамбус во живо растенија тенџере

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Подобри домови и градини Среќа бамбус во живо фабрика 2 пакувања 3 стебло кадрава конфигурација во современо керамички тенџере. Lucky Bamboo всушност не е воопшто "True" Bamboo, наместо да се биде член на семејството Дракаена (Дракаена Сандеријана). Таа се префрли од потеклото како традиционален фаворит на азиските заедници во универзално сакана куќа, при што стеблата се вклучени не само во висина, форма и текстура, туку и имајќи значења прикачени на секоја конфигурација. На пример, три стебла означуваат среќа. Овој 2 пакет се состои од три -стебло конфигурации со две директно стебла, со различна висина, и едно повисоко кадраво стебло, „обучено “ за време на процесот на растење. Лесно да се грижи за - вода секоја недела до десет дена, тоа е ставка што може да живее со години во вашата куќа. Растенијата со бамбус уживаат во светла, затворена локација, што се рефлектира во нивните стебла, кои ќе бидат потемни зелени во боја ако се изложени на повеќе сончева светлина, додека бледнеат на полесна боја во потемни услови. Две стебла : Loveубов. Пет стебла : Здравје, честопати финансиско. Растенијата се продаваат во современи бели и сиви керамички садови за фантастични визуелни изјави или централни делови . Среќа бамбус уживајте во добро осветлена околина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата