.

.

Трговска марка ликовна уметност 'природна мудрост против' платно уметност од Кејти Пертит

Трговска марка ликовна уметност 'природна мудрост против' платно уметност од Кејти Пертит

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Кејти Пертитсубјект : животни Стил : Француски селски Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пеперутки и птица околу фразата "Не чекајте да бидете совршени за да уживате во вашиот живот ". Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кејти Пертит 'Науди мудрост v' Canvas Art.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата