.

.

10к Температура Сензор Сонда Нерѓосувачки Челик NTC Термички Сензор Сонда Дигитален Термометар Продолжен Кабел

10к Температура Сензор Сонда Нерѓосувачки Челик NTC Термички Сензор Сонда Дигитален Термометар Продолжен Кабел

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Содржина на пакетот : 2 парчиња х Сензор За Температура Опис : 1.Температурна сонда карактеристики XH2. 54-2 P конектор и 11,8-инчен во должина.2.Главно се користи во климатик за следење на температурата, брза реакција.3.Апликација : климатик, термостатски контроли, кутија за сушење, постојана кутија, фрижидер, термометри, кој било термички чувствителен систем. Спецификации : Тип : Отпорник На Сонда За Сензор За Температура : 10к Вкупна Должина : 30см / 11,8-инчен Материјал За Глава На Сензорот : нерѓосувачки Челик.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата