.

.

Уникатен Медалјон За Разбој Ричмонд Килим Светло Мулти Црно 3' 3 5' 3 Овален Медалјон Традиционален Совршен За Трпезарија Соба За Кревети Детска Соба Соба За Играње

Уникатен Медалјон За Разбој Ричмонд Килим Светло Мулти Црно 3' 3 5' 3 Овален Медалјон Традиционален Совршен За Трпезарија Соба

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Од Колекцијата Ричмонд, овој килим произлегува смирувачки вибрации со своите привлечни светли тонови. Едноставно во дизајнот, основата со светла нијанса ќе направи секое поставување да се чувствува ветровито и свежо. Непромислено и отпорно на дамки, парчето лесно се чисти и ќе го издржи тестот на времето. Идеален за модерни домови, овој килим ќе остави доста впечаток!. Карактеристики на производот : Боја(И) : слонова коска, фуксија розова, зелена, сина, жолта и црна. Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Традиционален модел на медалјон со потресен изглед. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 3.25 'широк х 5.25' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : памук слонова Коска и фуксија розова медалјон област фрли килим. Машина направена и среден куп; потресена завршница. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Овалниот килим е широк 3,25 стапки и долг 5,25 стапки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата