.

.

Трговска марка ликовна уметност „Имајте топка“ платно уметност од Јан Панико

Трговска марка ликовна уметност „Имајте топка“ платно уметност од Јан Панико

DEN 958.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Јан Panicosubject : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела мачка која лежи под Божиќен украс. Артист и мачка Фансиер, Јан Панико, го дава терминот „Мачка“ дама 'комплетно ново значење. Таа откри што ќе стане и страста и животната работа како мало дете. Според Јан, патеката што води кон нејзината кариера беше поплочен рано. „Првото сеќавање на детството што го имам е од мојот прв сет на бои на прстите. Оттогаш бев зависник и бев вклучен во уметнички напори “. таа рече. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела мачка која лежи под Божиќен украс.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата