.

.

Супериорен Египетски Памук Лента Кревет Здолниште, Кралот, Таупе

Супериорен Египетски Памук Лента Кревет Здолниште, Кралот, Таупе

DEN 542.24

Количината на стоката
Това е достапна

Скријте грозни пружини и рамки за кревети со Броење од 300 Конци 100% Египетско Памучно Здолниште. Овој комплет за навлаки за перници може да се пофали со путер-мазно чувство и суптилен сјај од луксузната сатенска завршница. Долгите влакна и цврстата ткаена конструкција На Египетскиот Памук го прават овој материјал дише, кадифен и потрајни од другите видови Памук. Капката здолниште од 15 инчи и дава на вашата постелнина комплетен изглед што сигурно ќе го сакате. Стилизирајте го вашиот кревет со оваа монохроматска шема на ленти и подгответе се да се препуштите на супер-меките удобности на Ова египетско памучно здолниште. Сет вклучува 1 Кревет Здолниште. Изработен од 100% Египетски Памук. 300-број на нишки за премиум мекост. Здолништето во кревет се одликува со капка од 15 инчи за да се сокријат пружините од кутијата или рамките на креветот. Еднослојна конструкција. Сетот може да се пофали со суптилен сјај од нивната сатенска завршница. Идеален за Традиционални или Модерни стилови на декор. Сите делови на овој производ се Оеко-ТЕКС сертифицирани. Машина за перење; ве молиме следете ги упатствата за етикетата за нега за најдобри резултати. Димензии : Здолниште Со двоен кревет е долг 38" широк х 75 "со пад од 15". Кралицата кревет здолниште мери 60 "широк х 80" долг со пад од 15". Кралското здолниште е долго 78 "широк х 80" со пад од 15".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата