.

.

Цвет Ленон Цветни Волна Површина Килим, Зелена Мулти, 5'8'

Цвет Ленон Цветни Волна Површина Килим, Зелена Мулти, 5'8'

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција на Килими од цвет Земја-Секојдневен Цветен Килим кантри секојдневните ентериери се освежуваат и ревитализираат во обемната колекција на светло обоени цветни дизајни пронајдени во Нашата Колекција На Цветови. Килимите што ја сочинуваат Колекцијата Цвет Сафавиех се класични закачени килими направени од најдобрата мека волна во широк избор на големини, бои и дизајнерски дезени кои носат модерен блесок и мода на англискиот чинц и блок отпечатоци. Рака тафтувана Во Индија . Висина На Купот : .5 во. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање . 100% Волна Куп . Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени . Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата