.

.

L. Childress здрави навики за еднократна употреба на подлошки, абсорбенти и отпорни на протекување, пакет

L. Childress здрави навики за еднократна употреба на подлошки, абсорбенти и отпорни на протекување, пакет

DEN 415.84

Количината на стоката
Това е достапна

Здравите навики на J.L. Childress е збирка на секојдневни производи кои поддржуваат лесни, здравствени навики за родители на теренот. Побарајте повеќе здрави навики од страна на J.L. Производи за деца на Childress на! Здрави навики за промена на еднократна употреба на влошки обезбедуваат санитарна и удобна површина за промени во пелена каде и да одите. Тие исто така можат да се користат како облоги за да ги заштитат површините за пелена дома. Постојат 3 разиграни обрасци во овој пакет од 24 влошки : starsвезди, срца и стрели. Два абсорбени слоеви обезбедуваат удобност и ја чуваат влагата подалеку од кожата на бебето. Поддршката што е докажано со протекување спречува да се пробиваат течностите. Отфрлете ја секоја подлога по употреба. Секоја подлога за еднократна употреба мери 26 "x 18 ", совршено големина за бебиња до мали деца. Ние сме семејство на Childress - убаво е што се запознав! Повеќе од 30 години, нашиот американски мал бизнис размислуваше да дизајнира висококвалитетни производи кои се практични и мултифункционални. За да дознаете повеќе, проверете. Од нашето семејство до твоето, патувајте среќно! J.L. Детска здрава навики за здрави навики за еднократна употреба, абсорбенти и отпорни на протекување, 24 пакувања за еднократна употреба на подлогата за еднократна употреба обезбедуваат санитарна и удобна површина за промени во пелена на чекор или дома. Кога се прави пелена, едноставно фрлете ја нередот, микробите и нечистотијата. Разиграни обрасци - Овој пакет од 24 влошки вклучува 3 родови неутрални обрасци : starsвезди, срца и стрели. Абсорбента - Два абсорбента слоеви обезбедуваат удобност и ја чуваат влагата подалеку од кожата на бебето. Поддршката за докажување на протекување спречува да се пробиваат течностите. Екстра -голем - Секоја подлога мери 26 "x 18", со големина за бебиња до мали деца. Доаѓа во мала склопена големина, совршена за патување и лесен за вклопување во вреќи со пелена.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата