.

.

Гитара Стринг Подесување Штипка Опрема Тјунер Брзини Внатрешна Тој Дупка Црна За Гитара Тјунер Машина Главата

Гитара Стринг Подесување Штипка Опрема Тјунер Брзини Внатрешна Тој Дупка Црна За Гитара Тјунер Машина Главата

DEN 415.84

Количината на стоката
Това е достапна

Што е ова?Запчаниците за штипки за подесување жици за гитара главно се користат на приемници за гитара, кои можат да ја прилагодат напнатоста на жиците и се применливи за гитара, бас и други инструменти. Со брзина на менувачот од 1 : 18, при инсталирање на жиците, неопходно е да се извртува копчето на жицата 18 пати за да се заврши целосната ротација на брзината, може точно да го прилагоди теренот при подесување има ли некои предности на производот?Железен материјал, издржлив. 4мм опрема и фиксна завртка можат ефикасно да спречат лизгање на завртката. Направете ја низата за подесување гитара не е лесно да се олабави.Едноставна инсталација и удобна употребакако да го користите?Чекори на инсталација : 1. Олабавете ја завртката со шрафцигер; 2. Ставете ја новата брзина во седиштето на менувачот симетрично лево и десно; 3. Прилагодете ја брзината со шрафцигер за да се заглави на главата на машината; 4. Поправете ја главата и менувачот со шрафцигер.Што да забележам?Ве молиме обрнете внимание на изборот на запчаници за штипки за подесување жици за гитара со соодветна големина Опрема За Штипки За Штипки За Штипки 12 парчиња 4мм Внатрешна Шестоаголна Дупка Црна За Глава на Машината за Тјунер за Гитара 4мм/0,16-инчен минимална шестоаголна дупка. 10,2 мм х 5,2 мм/0,4-инчен х 0,2-инчен (Д*Ч).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата