.

.

Магнафлоу Каталитички Конвертор Одговара изберете: 1995-ТОЈОТА ЗЕМЈИШТЕ КРСТОСУВАЧ, 1996-ЛЕКСУС LX

Магнафлоу Каталитички Конвертор Одговара изберете: 1995-ТОЈОТА ЗЕМЈИШТЕ КРСТОСУВАЧ, 1996-ЛЕКСУС LX

DEN 3040.00

Количината на стоката
Това е достапна

Хеви Метал Каталитички Конвертор (23622) Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Позиција : Заден. Со Дихтунзи. Без Воздушна Цевка. Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 11.5". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување е точна замена за вашиот конвертор на акции, со интерфејс на двата краја што ќе овозможи да се забрави во издувниот систем. Обично не се потребни измислици или модификации. Достапно е ВО OBD II (Дијагностика на Одборот, 2-та Генерација), пред-OBD II и oem ОДДЕЛЕНИЕ OBD II конфигурации. Предобд II е за рани возила (генерално 1995 или постари), кои беа опремени со 2-насочни, 3-насочни или 3-насочни конвертори за вбризгување воздух. Двонасочните конвертори оксидираат штетни Јаглеводороди (HC) и Јаглерод Моноксид (CO) заедно со секундарен кислород во вода (H2 O) и Јаглерод Диоксид (CO2). Заедно Со Каталитички Конвертор Магнафлоу Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 1995-1997 ТОЈОТА ЗЕМЈИШТЕ КРСТОСУВАЧ 6 Цил 4.5 Л 1996-1997 ЛЕКСУС ЛХ 6 Цил 4.5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата