.

.

Глобален килим со црно -бели решетки

Глобален килим со црно -бели решетки

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Инспирирани од ориентални килими и персиски решетки, овој геометриски килим носи висок стил и рамнотежа во вашиот дом дизајн. Задебелени килими, како оваа црна, слонова коска и сина, можат да додадат длабочина и текстура во просторијата. Тие функционираат особено добро во дневни соби, трпезарии или спални соби. Овој килим едноставен дизајн е направен да трае со цврста конструкција, додека неговиот мек куп обезбедува кадифен чувство под нозете. Индиго сините влакна во позадина додаваат животен изглед на ова парче, што го прави разноврсен избор за традиционални, боемски и наутички теми на декор. Поставете го самоуверено на начин на тежок сообраќај на нозете и опуштете се знаејќи дека вашите подови се заштитени со прекрасен килим што е лесен за грижа и безвременско елегантно. Направено од 100% полипропилен. Машинска ткаена. Направени од меки влакна што не пролеваат. Издржлива конструкција за области со висок сообраќај. Потребна е минимална грижа и е лесен за чистење. Само во затворен употреба. Препорачана е подлога за килими. Користењето на подлога за килим ќе му помогне на овој килим да остане на место и да го направи тоа да трае уште подолго.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата