.

.

Целосен Животен Весник За Благодарност За Мајки

Целосен Животен Весник За Благодарност За Мајки

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Сите ние сакаме среќен и здрав животно, што се случува кога мајчинството станува џунгла од подеми и падови, одлични денови и неуредни денови или се смеете додека не плачете денови и исцрпувачки денови?Вежбањето благодарност секојдневно помага да го центрирате вашето патување низ мајчинството. Сега можете да се потсетите на сите благослови во вашиот живот во лесен за користење дневник.Aut Мекеј, автор На Крајниот Водич За Активност На Мали Деца, е мајка на 3 мали деца и разбира колку може да биде прекрасно и предизвикувачко мајчинството. Преку сопственото патување за наоѓање благодарност, таа создаде 6-месечен дневник за благодарност за другите мајки да се потсетат на благословите во животот.ЗОШТО ОВАА КНИГА? ●ЗГОЛЕМЕТЕ ЈА СРЕЌАТА-Истражувањата покажуваат дека дневникот за тоа за што сте благодарни може да ја зголеми вашата долгорочна среќа за над 10%. ●ПОДОБРЕТЕ ГИ ОДНОСИТЕ-Практикувањето благодарност го подобрува нивото на трпеливост, како и чувството на поврзаност со вашите деца или сопружник.●ЗГОЛЕМЕТЕ ја ВАШАТА САМОДОВЕРБА-Благодарноста може да ви помогне да се чувствувате подобро за вашите околности што може да доведе до подобро чувство за себе.Подобрување НА ЦЕЛОКУПНОТО ЗДРАВЈЕ-Истражувањата покажуваат дека колку е повеќе благодарна личноста, толку е поголема веројатноста да се грижи за себе со тоа што ќе јаде поздраво, ќе вежба или ќе спие подобро. ШТО ИМА ВО КНИГАТА?® Целосниот Животен Весник За Благодарност за Мајки вклучува 6 месеци страници за дневник! Постојат инспиративни цитати, возбудливи Библиски стихови и неделни предизвици за да бидете мотивирани.● Секој ден има структуриран формат кој ќе ви помогне да ја зајакнете вашата среќа : благодарност, дневна цел, долгорочна цел, дневни афирмации, молитва и размислување, победа на денот и научени лекции. ДАЛИ ЗАФАТЕНАТА МАЈКА МОЖЕ ДА ЈА КОРИСТИ ОВАА КНИГА?✅ Секако! Ова е наједноставната работа што можете да ја направите за да го започнете денот среќен!● Дневникот ќе трае 10-15 минути секој ден, но вашиот живот засекогаш ќе се промени. Целосниот Животен Весник За Благодарност За Мајки (Тврд Повез).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата