.

.

Трговска марка ликовна уметност „Java Talk II“ платно уметност од студиото Пела

Трговска марка ликовна уметност „Java Talk II“ платно уметност од студиото Пела

DEN 2601.60

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Pela Studio Subject : Cuisinestyle : Modern Rusticproduct Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има знак на креда со илустрирани фрази за кафе. Истакнати бои : црно, бело, сиво, зелено, кафеаво, портокалово, студиото Тан Пела е составено од истомисленици со седиште во САД и Канада, комбинирајќи ги тековните трендови и класичен дизајн за да се создаде уникатен стил. Користејќи го своето знаење за декор за домови, повратни информации од клиентот и остри око за стил, студиото Пела создава сопствени слики за да одговара на скоро секој изглед или програма. Со комбинирано искуство од над 30 години, оваа студио група на уметници создава постојано проширување на портфолиото на успешни уметнички дела - и се забавува со тоа! Неговата мисија е да им овозможи на потрошувачите да ја искажат својата креативна страна и да донесат нови и уникатни стилови во домот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. знак на креда со илустрирани фрази за кафе.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата