.

.

Трговска марка ликовна уметност „Алјаска птица“ платно уметност по печатена колекција - уметник

Трговска марка ликовна уметност „Алјаска птица“ платно уметност по печатена колекција - уметник

DEN 400.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Колекција за печатење-Artistus Ubject : Typographic Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира државниот симбол на Алјаска. Истакнати бои : сина, бела, кафеава, црна, светло сина, сива збирка на модерна уметност што ги покажува симболите на државите во современ стил. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Колекција на модерна уметност што ги прикажува симболите на државите во современ стил. - Државниот симбол на Алјаска.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата