.

.

Печати: Интервјуто. Стоечки Елен, Број 1; Трчање Свиња, Број 2; Малку

Печати: Интервјуто. Стоечки Елен, Број 1; Трчање Свиња, Број 2; Малку

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Интервјуто. Стоечки Елен, Број 1; Трчање Свиња, Број 2; Мал Волк, Број 3; Полковник Оелрих, Број 4; Преведувач, Број 5. Опис : Тројца мажи Од Шајен облечени во церемонијална облека и држат пушки, поздравувајќи евроамериканец во костум и неговиот преведувач пред зграда. Креатор : Грабил, џон К. Х., фотограф. Предмети : Cheyenne ИндијанциВладата односи1880-1900, Индиски преведувачиЈужна Дакота1880-1900, Индијанците од Северна АмерикаВладата односиЈужна Дакота1880-1900, Малиот Волк,-1904 Година, СостаноциЈужна Дакота1880-1900, Воен персоналЈужна Дакота1880-1900, Племенски шефовиЈужна Дакота1880-1900. Колекција : Колекција Грабил. Неверојатно добро изработените слики со тонови на џон К. Х. Грабил ги доловуваат силите на западната населба Во Јужна Дакота и Вајоминг и ги документираат нејзините ефекти врз домородните заедници во областа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата