.

.

Р5Б Дона-Женски Чевли в БОА - Антрацит Фушија Трим-Големина 36

Р5Б Дона-Женски Чевли в БОА - Антрацит Фушија Трим-Големина 36

DEN 2400.00

Количината на стоката
Това е достапна

Високо достапната Р5б Дона нуди внимателно изработена мешавина на удобност и мала тежина, вклопување, пренос на енергија и аеродинамичка ефикасност. Како и кај сите Фи ' зи : К женски чевли, кројот, големината и стајлингот се направени специјално за женски возачи. Р5Б Дона?на Боа ИП1-контролата на затворање е лесна, брза, безбедна, аеродинамична и удобна ? и е надополнет со еден плови крпа ремен. Најлонскиот надворешен ѓон засилен со јаглерод е цврст за пренос на енергија и извајан за да помогне во аеродинамиката. Се комбинира со докажаната поддршка и удобна фи?зи : К Велосипедска Влошка Со извајани подножја и потпорна пета за да се осигурате дека секој скапоцен ват оди директно во вашите педали. Р5Б Дона?горниот Дел Од Микрофибер е тврд, лесен и еластичен со доволно флексибилност за да обезбеди удобност за секоја жена возач?нога, но доволно силна за да ги издржи барањата на трките ? без казна за тежина. Перфорациите со ласерско сечење во форма на дијамант помагаат во управувањето со температурата, а капачето на рефлектирачката пета нуди видливост на патот. Рачно изработени со квалитетна изработка, квалитетни материјали и неверојатнаesетика за да ги издвоите овие чевли од кој било друг чевел на вашето групно возење. Карактеристики Боа Контрола што го обликува секој чевел поединечно и постигнува совршено вклопување, неверојатна удобност и највисоки перформанси. Опремен со најлонски надворешен ѓон засилен со јаглерод за дополнителна вкочанетост и подобар пренос на енергија. Влошката За велосипедизам Физик и потпорната пета обезбедуваат неверојатна врска со педалите. Ласерски перфориран микротекс горниот дел е издржлив и лесен, што ви дава крајна комбинација на сила и удобност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата