.

.

ASUS BP1AE-I7477S001B Десктоп компјутер, Intel Core I 4-ти Gen I7-4770S Quad-Core 3. GHz, GB RAM меморија SDRAM, GB HDD, фактор на мала форма

ASUS BP1AE-I7477S001B Десктоп компјутер, Intel Core I 4-ти Gen I7-4770S Quad-Core 3. GHz, GB RAM меморија SDRAM, GB HDD, фактор

DEN 4784.00

Количината на стоката
Това е достапна

ASUS Business Suite 2.0 : Едно стоп за управување и заштита на податоците Надградениот ASUS Business Suite 2.0 е идеална едношалтерска алатка за управување со ИТ администраторите, овозможувајќи лесно одржување на системот и обезбедување најголема безбедност. Со подобрени карактеристики, вклучително и комунални услуги за безбедност и управување со системот ASUS и апликации за Intel SBA, како што се мониторинг на софтвер за зголемување на безбедноста на компјутерите, USB блокатор за контрола на движење на податоци, без напор резервна копија на податоци и заштеда на енергија за да се намали потрошувачката на енергија. ASUS BP1 AE-I7477 S001 B Десктоп компјутер, Intel Core i7 4-ти Gen i7-4770 S Quad-Core (4 Core) 3,10 GHz, 4 GB RAM DDR3 SDRAM, 500 GB HDD, мал фактор на форма со повеќе хардвер, десктоп компјутер нуди брз и поефикасно ефикасен перформанси. Intel Core i7 3.10 GHz процесор обезбедува молња брза брзина и врвни перформанси дури и за најтешки задачи и интензивни игри. 500 GB HDD ви обезбедува доволно простор за чување на сите ваши документи и мултимедијални содржини. Супер мулти-формат ДВД диск за сите ваши оптички медиуми и потреби за снимање на видео; Игра и гори ДВД -а и ЦД -а. Intel HD 4600 сподели графичка картичка за гледање HD видеа, уредување на слики и комплексни канцелариски апликации. 4 GB меморија за мазно мултитаскинг. Нуди сигурен, удобен начин на комуникација и поврзаност. Безбедносна одлика за подобро потпирање и употребливост. Фактор на форма на мала форма за ваша погодност и едноставност на употреба. Gigabit Ethernet обезбедува перформанси на ширина на опсег, лесна употреба и сигурност за 'рбетот на вашата мрежа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата