.

.

БРИ-ПРЕДИВО КАЛЕИДОСКОП

БРИ-ПРЕДИВО КАЛЕИДОСКОП

DEN 558.88

Количината на стоката
Това е достапна

ЕЛЕГАНТНИ ПРЕДИВА - Калеидоскоп Предиво. Ова прекрасно предиво од 100% волна е одлично за секој број проекти за плетење, хеклање или филц. Се одликува со долги трчања во боја за ефект на само-ленти. Категорија на тежина : Најлошо. Содржина : 100% волна. Поставување : 3,5 мл/100гр, 174ид/159м. Мерач На Плетење : 22сх 24р = 4ин/10см НА САД-6/4мм игли. Грижа : Рачно перење, лежење рамно за сушење, не белење, може да се пегла. Диелотние се обидуваме, но не можеме да гарантираме соодветни диели. Увезени. Ова прекрасно предиво од 100% волна е одлично за секој број проекти за плетење капчиња или филц. Се одликува со долги трчања во боја за ефект на само-ленти. Категорија на тежина : Најлошо.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата