.

.

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 5 '3 7

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 5 '3 7

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Хејл, без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен, полиестер во Турција и има среден куп. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. 60% полипропилен / 40% полиестер. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,4 ". Само затворен. килим „x 8“ правоаголник. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Хејл. Лесно се чисти и одржува, препорачуваме редовно да се вакумираат и да се чистат чистење со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. се оптималниот вид вакуум што треба да се користи на килими, но можете да го користите и прилогот на прицврстување на исправен вакуум . Функционалниот среден куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да наредувате влезови.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата