.

.

Трансфер Случај Мотор Одговара На Фолксваген Туарег

Трансфер Случај Мотор Одговара На Фолксваген Туарег

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Случајот за трансфер престана да се менува помеѓу високи и ниски опсези? Заменете го запленетиот мотор на куќиштето за пренос со оваа директна замена. Дизајниран за инсталирање и изведување како оригиналниот мотор, користи конектор во фабрички стил и е запечатен за заштита. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој мотор на куќиштето за пренос се вклопува и работи како оригиналниот мотор на одредени апликации на возилото. Издржлива конструкција-изработена со електричен конектор во фабрички стил и временска заптивка за да се спречи корозија. 100% нов-овој преносен мотор е сосема нов, не е повторно произведен како конкуренти. Обезбедена квалитет - апликацијата специфична за возилото е тестирана за валидација за да се обезбеди квалитет. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Порше Кајен : 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010 Фолксваген Туарег : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата