.

.

Силиконски Замена Заптивка Херметички Гумени Заптивки Прстени За Тегла Капаци Бело

Силиконски Замена Заптивка Херметички Гумени Заптивки Прстени За Тегла Капаци Бело

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Функција : *100% сосема нов и висок квалитет.* Овие заптивки се изработени од висококвалитетен еколошки силикон, флексибилен, без мирис, отпорен на студ и топлина, еднократно и издржлив.* Заптивки : Овие гумени прстени можат да ги заменат скршените или старите заптивки . Тие ефикасно ја одржуваат прашината и воздухот надвор, подобро одржувајќи ја вашата храна чиста и безбедна.*ШИРОКИ АПЛИКАЦИИ : Идеални За херметички стаклени херметички тегли за храна за чување џемови, сосови, кисели краставички, овошје или зеленчук. Стаклената заптивка е доволно мека за малку да се истегне.* Изработен од силиконски толерантен на топлина, еднократно, издржлив и нема да апсорбира вкусови и мириси,одговара на повеќето лименки или тегли .*Заменските силиконски заптивки се добри за секојдневно складирање, патување, како што се нанесување на складирање на дехидрирана храна и погодни за складирање во фрижидер и замрзнувач, складирање оставата, чајната кујна, транспорт на храна или пијалоци без протекување, домашни капаци за ферментација и така натаму*Еднократно И Стабилно.Старите гумени заптивки лесно се истрошуваат по долго време користење, користете ја оваа замена силиконска заптивка за да ги замените старите или оштетените заптивни прстени за стаклени херметички затворени тегли со храна. Овие нови ќе работат прекрасно добро.Спецификација : *Материјал : Силикон*Големина : надворешен дијаметар 3,75 инчи/9,5 см, внатрешен дијаметар 2,75 инчи/6,9 см, дебелина 0,09 инчи/ 0,22 см*Боја : црвена, бела,портокалова,сива, зелена пакет Содржина : 10 х Замена Заптивки : 1. Поради многу фактори како што се осветленоста на екранот, осветленоста на светлината итн., вистинската боја на производот може да биде малку поинаква од сликата прикажана на веб-страницата.2. Ве молиме дозволете мало отстапување во рачната вредност на мерењето во податоците. Бамил 10 парчиња Силиконска Замена Заптивка Херметички Гумени Заптивки Прстени За Капаци Од Тегла Бело.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата