.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Бебе Ватенка Шема 9 Платно Уметност Од Бет Гроув

Заштитен знак Ликовна Уметност Бебе Ватенка Шема 9 Платно Уметност Од Бет Гроув

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Бет Гровсубјект : Апстрактен Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината на Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има геометриска шема со бели точки околу розовите и жолтите дијаманти на бледа праска позадина. Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи На Ликовната Уметност Керол Вилсон, Ад., издавач на канцелариски материјал и предмети за подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели користејќи традиционални техники на цртање и сликање и дигитално додавање современи елементи на дизајнот. "Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавањето уметност."Бет работи надвор од нејзиното домашно студио Во Портланд, Орегон. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи На Ликовната Уметност Керол Вилсон, Ад., издавач на канцелариски материјал и предмети за подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели користејќи традиционални техники на цртање и сликање и дигитално додавање современи елементи на дизајнот. "Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавањето уметност."Бет работи надвор од нејзиното домашно студио Во Портланд, Орегон. - геометриска шема со бели точки околу розови и жолти дијаманти на бледа праска позадина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата