.

.

Марта Стјуарт Фретворк Геометриски Волна Површина Килим, Чакал, 3'5'

Марта Стјуарт Фретворк Геометриски Волна Површина Килим, Чакал, 3'5'

DEN 551.68

Количината на стоката
Това е достапна

Марта Стјуарт Килим Колекција. Геометриски Модел Килими. Користете Го Тепихот За Живеење На Марта Стјуарт За Да го нагласите вашиот декор. Одликувајќи се со 100% волна конструкција, овој прекрасен килим е рачно изработен и рачно се наѕира Во Индија и има пештера кафеава/тен боја за да одговара на многу ентериери во домот. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и елеганција за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие килими Марта Стјуарт се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Чакал. Големина : 3 'х 5'. Раката Се Појави Во Индија. Висина на купот : 0.3 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. 100% Волна. Стилски додаток за секоја соба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата