.

.

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2007-ЛЕКСУС ГС

Магнафлоу-Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2007-ЛЕКСУС ГС

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Оем Одделение Каталитички Конвертор Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Директно Вклопување. Со Склопување На Y-Цевки. Без Воздушна Цевка. Со Пред-Мачка О2 Сензор Порта. Каталитички Влез Дијаметар : 2.25". Каталитички Излез Дијаметар : 2.25". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 83.6". Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Магнафлоу користи керамички подлоги со различни комбинации на густина на клетките и дебелина на ѕидот за да се сретне со вех. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 2007-2011 ЛЕКСУС гс 6 Цил 3,5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата