.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Лондонски Светла Платнена Уметност Од Џузепе Торе

Заштитен знак Ликовна Уметност Лондонски Светла Платнена Уметност Од Џузепе Торе

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Џузепе Торесубјект : Градски Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија го прикажува Лондон во центарот на рамката осветлена во ноќта.Сакам да патувам, и јас сум подготвен да работам насекаде во светот за да ги подобрам моите вештини и да работам со луѓе кои ја имаат истата страст. Особено ме интересираат пејзажи и градски пејзажи, но сакам и портрети за ноќевање со појадок и астро фотографија. Јас сум ноќен стрелец, ги сакам боите, расположението на ноќното светло и сакам да одам со мојот статив, сам во темнината Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Лондон во центарот на рамката осветлена во ноќта.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата