.

.

Трговска марка ликовна уметност „Up North IV“ Canvas Art by Laura Marshall

Трговска марка ликовна уметност „Up North IV“ Canvas Art by Laura Marshall

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметничка : Лора МаршалСубјект : Типографија Стил : Модерно рустикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лора Маршал „Up North IV“ Canvas Art.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата