.

.

Дремел Мулти-Ма Флексибилни Стругалка Сечилото Осцилирачки Алатка Додаток За Меки Материјали

Дремел Мулти-Ма Флексибилни Стругалка Сечилото Осцилирачки Алатка Додаток За Меки Материјали

DEN 309.60

Количината на стоката
Това е достапна

Флексибилното сечило За стругалка Дремел ММ610 е идеално за отстранување на стружење во помеки материјали и тешко достапни области. Користете го ова сечило за да ја отстраните заптивката, слоевите боја за лупење и другите меки лепила. Блејд е компатибилен со алатките дремел, Бош, Макита, Милвоки и Роквел. Дремел осцилирачките мулти-алатки и додатоци им нудат на почетниците На Реноваторите на домот решенија за справување со секој проект и внатре и надвор од домот. Познат по разновидноста, осцилирањето На Дремел е неограничено во примената : сечење, песок, мелење, гребење, плус отстранување на инјекциска смеса и ' рѓа. Ново дизајниран универзален интерфејс За Брзо Вклопување за компатибилност со повеќето осцилирачки брендови На Алатки. Флексибилни стругалки се користат за тешко достапни области. Се користи за отстранување на меки материјали како што е заградата во тешко достапни области. Осигурајте се дека сечилото е свиткано за време на процесот на стружење. Вклучени : (1)-Dremel MM610 Мулти-Макс Универзална Брзо Се Вклопуваат Флексибилни Осцилирачки Стругалка Сечилото.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата