.

.

Печатење: Жените Од ' 76: Моли Стомна Хероината На Монмут, околу 1856 Година

Печатење: Жените Од ' 76: Моли Стомна Хероината На Монмут, околу 1856 Година

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа слика е отпечатена на висококвалитетна архивска фото-хартија, правејќи прекрасен отпечаток за репродукција. Нашите специјализирани мастила и печатачи на про-ниво создаваат живописни бои и фантастични детали. Гордо направено Во САД Од Класикпикс. Наслов : Жените Од ' 76 : Моли Стомна Хероината На Монмут, околу 1856 година. Креатор : Курир И Ајвс.,. Предмети : ТоповиЊу ЏерсиFreehold1770-1780, Monmouth, Битка на, Freehold, Н. Ј., 1778, Стомна, Моли,1754-1832Воената служба, садИсторија-Револуција, 1775-1783Кампањи & битки. Колекција : Популарни Графички Уметности.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата