.

.

Стандарден Сензор За Температура На Маслото За Пренос На Мотор Ц За Форд Краун Вик

Стандарден Сензор За Температура На Маслото За Пренос На Мотор Ц За Форд Краун Вик

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Замената со директно вклопување обезбедува леснотија на инсталација надвор од кутијата. Откако ќе се инсталира, сензорот дизајниран за квалитет точно ги следи температурите на внатрешната течност за пренос за да спречи предвремено откажување на преносот. Опширно тестирани според спецификациите НА ОЕ за да се обезбедат супериорни перформанси и долг работен век. Сите Технолошки паметни делови ги исполнуваат или надминуваат перформансите НА ОЕ, обезбедувајќи му на денешниот техничар квалитетни делови потребни за да се заврши работата правилно, за прв пат. Сите сензори за температура на маслото За пренос На techsmart гарантирано ќе ги исполнат или надминат перформансите НА OE обезбедувајќи му на денешниот техничар квалитетни делови потребни за да се заврши работата правилно, за прв пат. Tech Smart C32002 . Висококвалитетниот сензор за температура на маслото за директна замена е дизајниран за прецизно следење на температурите на внатрешните течности за пренос за да се спречи предвремено откажување на преносот. Опширно тестирани.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата