.

.

Cat 5e ft. Blue u utp r ul data кабел

Cat 5e ft. Blue u utp r ul data кабел

DEN 1967.84

Количината на стоката
Това е достапна

Кабелот The Works® Ul наведен 1000 ft. Cat 5e мрежа (Ethernet) е дизајниран за врски со високи перформанси. Конструиран од 24 AWG цврста гола бакарна жица, овој кабел овозможува супериорен пренос. Идеално е да ги поврзете вашите компјутери, рутери, модеми, печатари, какви било уреди. Водоотпорна и флексибилна сина ПВЦ јакна го прави кабелот без затегнување, што го намалува ризикот од оштетување на кабелот и дополнително обезбедува слободен проток на податоци. Должината од 1000 стапки овозможува жици низ голема површина во вашиот дом или бизнис, за да можете да останете поврзани насекаде, во кое било време. Време е да го ажурирате вашиот мрежен кабел со The Works! Идеално за поврзување на компјутери, рутери, модеми, печатачи и други уреди. 24 AWG заробена гола бакарна жица за супериорна спроводливост и побрз пренос. CMR-јакна отпорна на пламен и полиетилен изолација со висока густина обезбедува безбедност на жици. Бесплатно конектор, може да се прилагоди до посакуваната должина. Компатибилен со сите стандардни кабелски конектори RJ45. 4-пар необјавен изопачен пар (UTP). UL наведен, ETL овластен и ROHS во согласност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата