.

.

Celibidache 1: Симфонии

Celibidache 1: Симфонии

DEN 597.28

Количината на стоката
Това е достапна

Четиринаесет ЦД -кутија сет. 2012 година го одбележува стогодишнината на раѓањето на Маестро Сергиù Селибидачи. Celibidache беше без сомнение еден од најважните и оригиналните спроводници во поновата меморија. Тој беше перфекционист кој не му се допаѓаше на она што го сметаше за синтетички звуци создадени во модерното студио за снимање, претпочитајќи ја непосредноста на концертната платформа и интеракцијата со публика во живо. Собрани овде во четири специјални тома, Серијалот Celibidache го слави извонредното наследство на неговата соработка со Müncher Philharmoniker, прикажувајќи ја возбудата и атмосферата на нивните настапи во живо. Совладани да ја задржат и рекреираат живоста и влијанието на Celibidache и Müncher Philharmonikers во живо настапи, серијалот Celibidache ги собира своите најдобри и критички признати снимки на Бетовен, Брукнер, Брамс, Шуман и Фааре, како и многу други. Celibidache 1 : Симфонии.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата