.

.

Коре Вобл Стол - Флексибилна Столица За Седење За Мали Деца, Возрасен Опсег 2-3, Сега Со Антимикробна Заштита-Зелена

Коре Вобл Стол - Флексибилна Столица За Седење За Мали Деца, Возрасен Опсег 2-3, Сега Со Антимикробна Заштита-Зелена

DEN 1279.84

Количината на стоката
Това е достапна

Младите никогаш не сакале да седат мирни, но до сега немало место за нивно седење што им овозможува да бидат нивни енергични јас. Генијалниот дизајн на Столицата на коре нежно се тркала со природните движења на вашето дете, така што тој или таа останува поддржан и удобен додека се мрдаат на столицата. Обичните столици и столици ги принудуваат телата да растат во неприродни, статични положби кои се непријатни и не му помагаат на држењето на вашето дете. Децата можат да седат, да мрдаат и да се нервираат на овој вешт стол додека интуитивно ги вежбаат мускулите на грбот и ја вежбаат својата немирна енергија во удобност и поддршка. ЗАБАВА-домашна задача, цртање, јадење и играње видео/друштвени игри веќе не се седечки активности; БЕЗБЕДНО - не може да се преврти; Шарените избори го прават добар погоден за секоја просторија; Идеален За деца СО ДОДАТОК или АДХД; обезбедува излез за немир и дополнителна енергија; 275 фунти. ограничување на тежината.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата