.

.

Чатам CHT729D Рачно Изработен Темно Сив Тепих Од Слонова Коска

Чатам CHT729D Рачно Изработен Темно Сив Тепих Од Слонова Коска

DEN 551.68

Количината на стоката
Това е достапна

Safavieh Chatham CHT729 D Рачно Изработени Темно Сива / Слонова Коска Килим Колекцијата Чатам Од SAFAVIEH ги спротивставува античките марокански мотиви со модна палета на светли и пастелни бои. Овие прекрасни рачно тафтувани волнени килими се изработени Во Индија за да го рекреираат елегантниот изглед на теписите со рачни јазли за денешните ентериери во животниот стил килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Колекцијата Чатам Од Сафавиех ги спротивставува античките марокански мотиви со модна палета на светли и пастелни бои. Овие прекрасни рачно тафтувани волнени килими се изработени во Индија за да го рекреираат елегантниот изглед на теписи со рачни јазли за денешните ентериери во животниот стил. Колекција : Чатам. Ширина На Производот : 6'. Должина На Производот : 9'. Материјал : 100% Волна Куп.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата