.

.

Miaенски кварц Миабела и создаде сафир жолто злато блиц позлатени сребрени обетки

Miaенски кварц Миабела и создаде сафир жолто злато блиц позлатени сребрени обетки

DEN 1248.00

Количината на стоката
Това е достапна

Погледнете го најдоброто со овие живописни мијабела обоени портокалови кварц и создадете обетки за капки за бели сафир. Изработено во бујно жолто злато-позлатен сребро сребро, овие шармантни обетки имаат две овални кабини, сет, обложени камења од портокал кварц (16x12mm), затворени во ореол создадени од 48 кружни, чисти, создадени бели сафирски камења (1,25х1,25мм) (1,75х1,75). Засилени со полирана завршница, овие исклучителни обетки се обезбедени со затворање на Leverback. Овие зачудувачки обетки сигурно ќе додадат рафал на боја и елеганција на кој било ансамбл. Изработено во жолто злато позлатено сребро. 18-5/8 CT T.G.W. Обоен портокал кварц и создадени бели скапоцени камења. Обоен портокал кварц пресечен : овална кабина. со рамно дно. Обоена портокалова кварц со големина : (16x12mm). Објавен портокал кварц поставување : сет на рамка. Создаден бел сафир исечен : круг. Создадена големина на бел сафир : (1,25х1,25мм) (1,75х1,75мм). Создадено поставување на бели сафир : сет на рамки. Удобно обезбедени со затворање на Leverback. Обетки за испуштање на остатоци. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата