.

.

Invicta машки не'рѓосувачки челик 8927ob Врска фустан за нараквица

Invicta машки не'рѓосувачки челик 8927ob Врска фустан за нараквица

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Чувајте го времето во стил со овој часовник „Pro Diver“ на мажите од Invicta. Овој часовник истакнува црно бирање и еднонасочен тахиметар. Дво-тон нараквица од не'рѓосувачки челик од 18 килограми од нараквица од не'рѓосувачки челик се обезбедува со затворач за распоредување. Invicta машки не'рѓосувачки челик 8927ob Врска на нараквица часовник : Случај : круг. Caseback : Не'рѓосувачки челик, прилепување. Безел : еднонасочно; тахиметар. Бирање : црн метал. Рацете : луминисцентен сребрен тон. Маркери : Геометриски форми. Календер : Датум на приказ на 3 : o 'часовник со зголемен прозорец. Поддели : N/A. Капи : Дво-тон 18К позлатени врски од не'рѓосувачки челик. Клип : Распоредување. Кристал : Минерал. Круна : Завртка. Движење : Јапонски кварц. Отпорност на вода : 20 атм/200м/660 '. Мерења на случаи : дебела 40мм x 40мм долга x 14,6 mm дебела. Мерења на ленти : 20мм широк x 8.1 "Тежина на долгиотвеч : 144,18 мерењата на мерењето се приближни и може да варираат малку од наведените димензии. отпорен на вода заптивка. За да ја одвртите круната, да се сврти спротивно од стрелките на часовникот и да се повлече/притиснете во позиција за да поставите време, датум и други функции. За да ја затворите круната, притиснете ја наспроти случајот и свртете во насока на стрелките на часовникот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата