.

.

Натракаре Природни Органски Памучни Тампони, Супер, Кт

Натракаре Природни Органски Памучни Тампони, Супер, Кт

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Тампоните натракаре беа развиени како директен одговор на здравствените и еколошките грижи за загадувањето со диоксин предизвикано од белење на хлор, широка употреба на прскање со пестициди на конвенционално одгледуван памук и употреба на вискоза и друга синтетика во тампони. Натракаре Природни Органски Памучни Тампони, Супер, 20 Кт.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата