.

.

Расел ткаени шорцеви за перформанси на истегнување

Расел ткаени шорцеви за перформанси на истегнување

DEN 399.68

Количината на стоката
Това е достапна

Повлечете ги овие ткаени шорцеви од Расел за удобно вклопување и дополнителен опсег на движење. Ова кратко е направено со технологија за влага DRI-Power 360, која му помага на кожата да остане сува и удобна. UPF+50 е неопходна заштита од сонце додека тој игра на отворено. Страничните отвори обезбедуваат дополнителна подвижност. Мека внатрешна еластична половината еластична со прилагодлива влечење на ентериер обезбедува прилагодено вклопување, додека пространите странични џебови го олеснуваат залетувањето на неговите работи. Достапно во разновидни бои. Ткаени шорцеви за перформанси на истегнување. Мешавина од полиестер/спандекс ткаени измислици на истегнување. Dri-power360? Технологија за влага за губење на влага. Мека удобна еластична половината од џакард. Функционално влечење за прилагодливо вклопување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата