.

.

Трговска марка ликовна уметност Спалната соба на Ван Гог во Арлес Канвас wallидна уметност од Винсент ван Гог

Трговска марка ликовна уметност Спалната соба на Ван Гог во Арлес Канвас wallидна уметност од Винсент ван Гог

DEN 719.84

Количината на стоката
Това е достапна

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во разни големини на спалната соба на Ван Гог во типот на уметноста на Арл Канвас. 35 "x 47". Винсент ван Гог уметник. Материјал : платно, дрво. Нерасположено. Форма на правоаголник. Импресионистички стил. Хоризонтален формат. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери. Подготвени да висат. Печатено со употреба на giclee, што е напреден процес на изработка на печатење. Репродукциите се практично разликуваат од оригиналите. Галеријата завиткана така што платното се обвиткува околу страните и ја крие дрвената рамка. Овозможува необична презентација на готовиот сликар.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата