.

.

Соимои Вискоза Шифон Ткаенина Бранови, Меурчиња И Риба Океан Декор Ткаенина Печатени Двор Широк

Соимои Вискоза Шифон Ткаенина Бранови, Меурчиња И Риба Океан Декор Ткаенина Печатени Двор Широк

DEN 54.72

Количината на стоката
Това е достапна

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Вискоза Шифон ✤ Техника : Ткаени. ✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои : 30-ти*30-ти . D Густина : 88(трска)*76 (ѕиркаат). ✤ ГСМ : 55 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Океан. ✤ Ширина : 42 инчи. Функција : Многу Мала тежина, Тенка И Транспарентна Употреба : Совршена За правење Шалови, шалови или саронги, фустани за облека за плажа, сари и друга модна облека. ✤ Нега за перење : Миење Раце или миење машини Со Ниско Вртење Со Нежен Детергент. Железо На Ниска Температура ➽ П.с. : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Соимои Океан Печати Вискоза Шифон Ткаенина. Материјал : Вискоза Шифон Влакна (висок тпм предиво) Предиво Брои : 30-ти*30-ти ГСМ : 55. Ткаенината Широка 42 Инчи се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Неговата дополнителна мазност и деликатес поради вискозата, му дава дополнителна удобност за сите видови модни носења. Совршен за правење Шалови, шалови или саронги, блузи, фустани, сари, облека, шалови итн.. Нега за перење : Нега За Миење Раце : Миење Раце или миење машини Со Мало Вртење Со Нежен Детергент.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата