.

.

Брич Ц SLA Патување Преклопен Електричен Скутер За Возрасни до lb., До Mph И Mile Опсег, Големи Пневматски гуми, 250w Центар Мотор Погон На Задните Тркала, 36v Батерија, Унисек?

Брич Ц SLA Патување Преклопен Електричен Скутер За Возрасни до lb., До Mph И Mile Опсег, Големи Пневматски гуми, 250w Центар

DEN 3839.84

Количината на стоката
Това е достапна

Со нетрпение очекуваме да крстариме наоколу со електричниот скутер C25 SLA. Овој скутер има две тркала со различна големина со пневматски гуми-супер Перница 12,5-инчен (318 мм) напред и 8,5 - инчен (216 мм) заден дел-иновативен дизајн на офсет тркала на бричот за непречено, удобно и стабилно возење, дури и преку груб или нерамномерен тротоар. И со опсег до 10 милји (16 км) со максимална брзина до 15 милји на час (24 км/ч), можете лесно да го истражите соседството со електричниот скутер C25 SLA (важат локалните закони). Брич C25 SLA Патување Преклопен Електричен Скутер За Возрасни До 220 фунти., До 15 милји на час и 10 Милји Опсег, Големи Пневматски Гуми, 250w Центар Мотор Погон На Задните Тркала, 36v Запечатени Олово Киселина Батерија. Унисекс Карактеристики : Помазно Возење : иновативен дизајн на офсет тркала на Брич со супер Перница предна пневматска гума од 12,5 инчи (318 мм) и задна пневматска гума од 8,5 инчи (216 мм) за да се изедначат нерамните површини и да се обезбеди удобно возење. Погон на задните тркала За Стабилност : пропорции на погонот на Задните тркала поголема тежина на задниот дел, подобрување на влечењето на погонот и леснотијата на управување. Цврст и Издржлив : со висококвалитетна челична конструкција, C25 SLA е цврст и издржлив електричен скутер кој се спротивставува на солидна употреба. Брзина и Опсег : Крстарење до 15 милји на час (24 км/ч) под Спортски Режим со тивок, висок вртежен момент, мотор управуван од центар од 250 вати. Системот ЗА батерии НА ПОЛНЕЊЕ 36 V обезбедува опсег до 10 милји (16 км) со едно полнење. (Притиснете го копчето за вклучување двапати брзо за да го изберете режимот на брзина .). Преклопен и Пренослив : дизајнот на преклопување значи дека можете да го преклопите електричниот скутер C25 SLA нагоре, да го носите со себе и да го спакувате за неколку секунди. Одлично за Патници : Се Препорачува За возачи на возраст од 18 и повеќе години, со карактеристики вклучувајќи фар, задно светло активирано на сопирачките и LED дисплеј што укажува на брзина и траење на батеријата, овој скутер е одличен за крстарење низ градот (важат локалните закони). Поддржува тежина на возачот до 220 фунти. Спецификации : Растојание : До 18 милји (29 км) со едно полнење. Брзини : Нормален Режим –До 10 милји на час (16 км/ч), Спортски Режим –до 18 милји на час (29 км/ч). Време на трчање : до 60 минути континуирана употреба. Мотор : 250-вати, удар за стартување, променлива брзина, без четки, погон на центарот на задните тркала. Фарови : ЛЕР. Гас : палецот-активиран. Сопирачки : Рачен, електричен заден и заден браник. Рамка : Челик. Вилушка : Челик. Рачки : Мека, гума. Т-цевка : Преклопување со QR дизајн на бравата, челик. Палуба : Должина 23" (580 мм), Ширина 5" (150 мм), челик со целосна должина против лизгање гумена лента за држење. Предна гума : 12,5" (318 мм), пневматски. Задна Гума : 8,5" (216 мм), пневматски. Задно светло/Светло За Сопирање : ЛЕР. Кикстан : стигнале, челик. Батерија : 36v литиум-јонски пакет, полнење (УЛ2271). Вклучува : дисплеј На Контролната Табла, рефлектори и полнач за батерии. Возраст : 18+. Пол : Унисекс. Максимална Тежина На Возачот : 220 килограми (100 кг). Потребно Е Некое Собрание. Собрани Димензии На Производот : 45" (114,3 см) х 17,4" (44,2 см) х 44,2" (112,3 см). Тежина на производот : 32,52 килограми (14,75 кг).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата