.

.

Брентвуд Џолен Ориентална Област Килим, 6'7 6'7 Плоштад, Сиво Светло Сиво

Брентвуд Џолен Ориентална Област Килим, 6'7 6'7 Плоштад, Сиво Светло Сиво

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Брентвудтрадиционално Стилизирана Област Килими Колекцијата На Килими Брентвуд прикажува безвременски мотиви оживеани во живописни моменти. Килимите од брентвуд се современи класични подни облоги и идеален избор и за традиционален и за елегантен-преоден декор. Направено со користење на меки, синтетички предива во близок куп за долготрајна убавина во секоја просторија. Боја : Сива/Светло Сива. Големина : 6'7" х 6 '7" Плоштад. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0.1 во. 60% Полипропилен, 40% Јута. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата