.

.

Siwww AC Wifi Опсег Екстендер Најновите 5GHZ&2.4 GHZ Двојна Лента WiFi Продолжувач Повторувач

Siwww AC Wifi Опсег Екстендер Најновите 5GHZ&2.4 GHZ Двојна Лента WiFi Продолжувач Повторувач

DEN 799.84

Количината на стоката
Това е достапна

AC1200 Wifi Опсег Extender Најновите 5 GHZ&2.4 GHZ Двојна Лента Wi Fi Продолжувач Repeterprodact опис со двојна лента технологија, овој wi-Fi опсег на опсег автоматски избира висококвалитетни опсези за подобри перформанси. Обезбедува до 300 mbps за 2,4 GHz и 867 Mbps за 5 GHz. Можете да користите вкупно пропусен опсег од 1167 mbps за да ја минимизирате загубата на пренос на податоци.Со 4 антени, комбинација на лизгачка екстракција и преклопување, сигналот Е СИЛЕН, покривајќи ја вашата спална соба, бања и градина. Гигабитната Етернет порта, исто така, му овозможува на Овој Wi-Fi Засилувач да дејствува како безжичен адаптер за поврзување со жични уреди.Лесно за инсталирање : со конфигурација на прелистувачот до која може да се пристапи буквално од кој било уред (вклучувајќи i OS и android мобилни платформи) преку компјутер или мобилен прелистувач, овој засилувач На wi-Fi сигнал лесно може да ја прошири безжичната покриеност.Овој wi-Fi повторувач е мулти-тестиран, компатибилен со рутери на пазарот и може да се користи со кој било стандарден рутер или порта. Поддржува најдобро решение за проширување на кој било уред, како што се безбедносни камери, за i OS уреди, уреди Со Android, Компјутери, Play Stations, паметни Телевизори, паметни прекинувачи за светло, паметни ѕвона на прстенот, паметни приклучоци и многу повеќе. Исто така, доаѓа Со Помош На Алекса од for Google homemart сигналните индикатори ви помагаат да ја пронајдете најдобрата локација за wi-Fi покривање. Овој продолжувач на опсегот На wi-Fi ви помага брзо да се ослободите од тестирањето и поставувањето. Откако успешно ќе се проширите, можете да ви помогнете да преместите локација што ќе одржува оптимална приспособливост во еден момент.Продолжувачот на wifi е главно да го прошири постоечкиот wifi сигнал до местото каде што е слаб сигнал.Две надворешни антени за продолжување на постабилниот СИЛЕН сигнал до мртвата точка.Стапка на пренос од 1200 mbps за поддршка на повеќе уреди со овозможена wireledd во исто време.Лесна инсталација : 2 минути со копче wps, или конфугурации на веб-страницитеспецификации : Wi-Fi Бенд : 2.4-5 GHz Max Пропусност : 1200mbps Пренос : 2.4-5 GHz GHZ Бенд Точка Боја : Бел Систем Барање : 100 ~ 240-волти приклучок.Wlan пристапна точка/клиент според IEEE 802.11 n, g, b. клиентот WLAN мора да го поддржи тој wpa енкрипција стандард најмалку.Wlan пристапна точка и WLAN клиентот со автоматско доделување IP адреса.(ДХЦП)Препраќање на протоколи базирани на Ипв4/Протокол За Резолуција На Адреси.Името на мрежата (SSID) на пристапната точка WLAN мора да биде поставено на " видливо".Безжичната мрежа треба да биде заштитена со лозинкапакетот вклучува : 1 x Wifi Екстендер1 x Водич За Брза Инсталација LAN Адаптер. Сосема нов и квалитетен. Евтини топла предмети. Боја како што покажува сликата. Издржлив.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата