.

.

Спалдинг 54 Стакло Во Земјата Кошарка Обрач

Спалдинг 54 Стакло Во Земјата Кошарка Обрач

DEN 6384.00

Количината на стоката
Това е достапна

Можете да го играте вашиот омилен спорт веднаш од вашата патека ИЛИ двор СО Спалдинг 88825ГР 54" Перформанси Стакло Во Земјата Кошарка Систем. Вклучете се во оваа високо-енергетска игра со вашите пријатели без да возите до најблискиот суд. Преносливиот кошаркарски систем Спалдинг има 54" цврста челична рамка која е доволно издржлива за да се спротивстави на најтешките игри и сесии за вежбање. Можете исто така да ја прилагодите висината на раб за ваша погодност со практичниот механизам За вртење. Овој кошаркарски систем за табла е погоден за редовни игри, како и за вежбање и лежерно играње. Исто така, има отцепен раб што лесно се свиткува и се враќа во положба. Целиот комплет доаѓа со подлога за столб за зголемена безбедност. Спалдинг 88825ГР 54 "Перформанси Стакло Во Земјата Кошарка Систем : 54" стакло табла засилен со цврст челик H-Рамка. Флекс отцепениот раб се свиткува и се враќа во позиција. Кошаркарскиот гол има индикатор за висина на раб; висината е прилагодлива за да одговара на вашите потреби. Механизам за прилагодување на висината на Вртење. Преносливиот кошаркарски систем спалдинг вклучува подлога за столб за инсталација. Погоден за игри, како и сесии за вежбање. Издржлива, цврста челична конструкција. Димензии во инчи : 36.0 х 54.0 х 146.0.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата