.

.

PRO DP20ZA AMD Ryzen 5300G, AMD Radeon Vega Графика, 8GB RAM МЕМОРИЈА, 250GB SSD, Црна, Windows Home, Про DP20ZA 5M-062US

PRO DP20ZA AMD Ryzen 5300G, AMD Radeon Vega Графика, 8GB RAM МЕМОРИЈА, 250GB SSD, Црна, Windows Home, Про DP20ZA 5M-062US

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

MSI PRO DP20 ZA е мал ФАКТОР КОМПЈУТЕРОТ е дизајниран за бизниси на кои им е потребен мал КОМПЈУТЕР кој заштедува простор, но доволно моќен за да работи барајќи визуелни интензивни апликации како што се видео конференции, софтвер за слики и виртуелна реалност. ИТ менаџерите можат лесно да надградат два M. 2 SSD, два 2.5" HDD/SSD И два SO-DIMM. Со повеќе хардвер, Десктоп Компјутери# нуди брзи и посигурно ефикасни перформанси. Ryzen 3 процесорот нуди максимална продуктивност навремено ефикасно. Тоа е windows 11 домашен оперативен систем нуди моќна платформа за ефикасно извршување на рутински апликации. 250 GB SSD ги одржува вашите активни програми додека вашиот компјутер продолжува од суспензија за неколку секунди. AMD Radeon Vega 6 графика споделена графичка картичка за гледање HD видеа, уредување слики и сложени канцелариски апликации. 8 мк меморија е подготвена да работи моќни програми со ефикасен мултитаскинг. Ја зголемува ефикасноста со побрз пренос и споделување на информации. Мала Форма фактор форма фактор за вашата погодност и едноставност на користење. Гигабит Етернет обезбедува високи перформанси на пропусниот опсег, леснотија на користење и сигурност за ' рбетот на вашата мрежа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата