.

.

Примарно Злато Карат Бело Злато 5х Круша Цитрин И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато 5х Круша Цитрин И Дијамантски Прстен

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Истакнете го вашиот стил со овој атрактивен срцев прстен со цитрин и дијамант. Овој убав прстен е елегантно изработен од 14 каратно бело злато и држи жолт цитрин од 0,20 cttw внатре во дизајн со отворено срце, акцентиран со пенлив дијамант SI2/SI3 јасност на врвот. Сигурно ќе се негува со години овој прстен е достапен во големина на прст 6.Метална Тежина : 1,09 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1мринг Големина : 6гемстоун Детали : Тип : Цитрин Месец На Раѓање : Ноември Боја : Жолто Сечење : Фацетирана Форма : Пирсајз : 5мм х 3ммвежина : 0,2 cttwquanty : 1 Поставување накит : Prongdiamond детали : Јасност : Si2/Si3color : G-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : Roundsize : 1,5 Mmweight : 0,015 Cttwquanty : 1jewerthsone Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со бел лак, совршена за чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата