.

.

Нов 82-Моќ Прозорец Мотор Задниот Десен одговара 1984 - Форд

Нов 82-Моќ Прозорец Мотор Задниот Десен одговара 1984 - Форд

DEN 838.72

Количината на стоката
Това е достапна

Градејќи се на децениско искуство користејќи обратен инженеринг за преработка на мотори за автомобилски бришачи, инженерите НА КАРДОН прецизно ги дизајнираа Нашите Мотори За Подигнување На Нови Прозорци Како подобрување во однос на оригиналниот дизајн. Нашите моторни запчаници се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал за да спречат предвремено абење, ленти и кршење – што резултира со производ на кој можете да му верувате на долги релации. Апликација За Возило : Форд Мустангот 1993-84. Тестирањето на оптоварување обезбедува гарантирани перформанси секој пат. Четките се прецизно дизајнирани за да обезбедат правилно усогласување на арматурата и контактите. Секој мотор е составен со прецизна количина лубрикант за да се обезбеди тивко работење и долг век на траење. Дизајниран со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. за да спречи предвремено абење, ленти и кршење. Магнетите даваат вистинска количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти во системот за подигнување на прозорецот. Единиците се дизајнирани со мотори со дополнителен вртежен момент за да спречат предвремено откажување што произлегува од неправилно подмачкани регулатори за подигнување на прозорците. Ое Референца : 2810039400 2810039450. Одговара Изберете : 1984-1993 ФОРД МУСТАНГОТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата