.

.

Хановер Внатрешен или Надворешен Килим, фт. фт., 5.000-Часовна Ув Заштита, Отпорна На Дамки, Полипропелен, Машина Ткаена, Без Грб

Хановер Внатрешен или Надворешен Килим, фт. фт., 5.000-Часовна Ув Заштита, Отпорна На Дамки, Полипропелен, Машина Ткаена, Без

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Проширете го вашиот внатрешен стил на отворено со овој внатрешен/надворешен килим од Хановер. Смислено дизајнирани и за внатрешна и за надворешна употреба, килимите од Хановер сигурно ќе додадат боја, стил и личност во вашиот простор за живеење - без разлика на локацијата. Без разлика дали станува збор за балкон, спална соба, ланаи или двор, висината на нискиот куп е совршена за области со голем сообраќај, а плишаните полипропиленски предива имаат автентично чувство во затворен простор, додека вклучуваат неверојатна издржливост за надворешна употреба. Повеќето килими на отворено едноставно се прскаат со врвен слој за заштита ОД УВ ЗА борба против избледување на сонце, но килимите Хановер се машински предени со предива заштитени СО УВ кои нудат водечки во индустријата 5.000 часа ув заштита-повеќе од двојно повеќе од животниот век на другите. Овие килими се исто така дизајнирани без поддршка, што значи дека нема латекс за собирање вода или топење на вашиот двор или подот на палубата. Килимите во хановер се достапни во различни форми и големини за сместување на големи и мали простори. КОНСТРУКЦИЈА БЕЗ ГРБ : без латекс значи дека нема да ја зароби водата од временските услови, базенот или океанот и промовира побрзо сушење. СТИЛСКИ и УДОБЕН : Достапен Во многу дезени и бои, што ќе одговара на секој декор без разлика дали тоа е во вашата дневна соба или надвор на вашиот двор или трем како акцент килим. ДИМЕНЗИИ : 4 стапки. х 6 стапки. (3.11 стапки. х 6 стапки. Правоаголник). Модерен дизајн на икат, современ.40" Висина На Купот. Машина ткаени. 4 стапки. х 6 стапки. внатрешен/надворешен килим нуди флексибилни опции за поставување за која било локација. Висококвалитетните влакна со 5000 часа вградена ув заштита обезбедуваат водечка индустрија за надворешна заштита. Нуди меко, бујно чувство на внатрешен килим без одземање од издржливоста на отворено. Смислено дизајниран со предива што не пролеваат, така што е лесен за чистење, издржлив и долготраен. Врвен квалитет и изработка; Моќ-се наѕираше за прецизност. Отпорен на бледнее и отпорен на дамки. Дизајнот без грб избегнува задржување на водата и топење на латекс на површините на дворот. Тепих рампа се препорачува за внатрешна употреба. Ниската висина на купот (0,4") е совршена за области со голем сообраќај. Направено со 100% полипропилен. Приближни димензии : 3,11 стапки. х 6 стапки. Произведено Во Турција. Ве молиме запомнете : дигиталните слики и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата