.

.

Pacon® Tru-Ray® Градежна Хартија, 9 12

Pacon® Tru-Ray® Градежна Хартија, 9 12

DEN 135.04

Количината на стоката
Това е достапна

Тешка категорија 100% сулфит обоен со ддв со подолги, посилни влакна. Tru-Ray ' ® Градежната Хартија е доволно цврста за да земе бодување, преклопување и виткање без пукање и кинење. Неговата супериорна отпорност на избледување ги одржува проектите посветли и посвежи подолго. Секој пакет вклучува 50 листови. Секој лист мери 9 " х 12". Пакетот вклучува 10 пакувања за вкупно 500 листови. - отпорност На Бледнее-Без Киселина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата