.

.

Ханес Спорт Женска Фрешик Кул Дри Изведба Маица

Ханес Спорт Женска Фрешик Кул Дри Изведба Маица

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа Маица Со Лесни Перформанси Од Ханес ве држи во зоната на удобност дури и кога тренинзите ве туркаат од вашата. Дизајниран со иновативна технологија ЗА Ладно ДРИ за да ве одржува суви и РЕЈТИНГ UPF40+ за да ве заштити ОД УВ зраци, тоа е совршен избор за секоја активност на отворено. Материјал : 100% Полиестер. Грижа : машина за перење. Земја На Потекло : Увезени. Големина : Моделот е 5'10" и носи големина С. Фит : Опуштено. Деколте : вратот На Екипажот. Затворање : Пуловер. Ракави : Кратки ракави. Џебови : Никој. Карактеристики : кул ткаенина За Удобност брзо ја отстранува потта за да ве одржува поладни; технологијата Кул ДРИ се суши побрзо за максимална удобност; upf40+ РЕЈТИНГ ув заштита; Fresh IQ напредна технологија за заштита од мирис ги напаѓа бактериите што предизвикуваат мирис; подолга должина; шиење со двојна игла на ракавот и полите . Женска Фрешик Кул Маица За Изведба На Дри Од Ханес.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата