.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Најдобриот Пријател На Каубојот Платнена Уметност Од Ден Балард

Заштитен знак Ликовна Уметност Најдобриот Пријател На Каубојот Платнена Уметност Од Ден Балард

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Дан Балардсубјект : Животински Стил : Модерен Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија, ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи три каубои кои сточарство.Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Ден Балард "Најдобриот Пријател На Каубој" Платно Уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата